Kdo jsem a proč to dělám?

Kdo jsem a proč to dělám? 2019-02-27T02:00:46+00:00

Markéta Hanušová

Křestním jménem se jmenuji Markéta, ale nikdo mi neřekne jinak než Mauglí nebo Malgi. Je jedno jak mi budeš říkat, ale pro blogovací účely jsem si za pseudonym zvolila Malgi.

Stopařka, cestovatelka, blogerka, …

… vystudovaná ajťačka, tvrdě dřící akrobatka, začínající podnikatelka a (skoro vždy) veselá osoba. To vše mě napadne jako odpověď na otázku Kdo jsem? 

Takže to jen tak na začátek, kdyby tě zajímalo. Hitchdiary ale není o mně jako takové. Najdeš zde mé zážitky z cest, které ráda sepisuji (když je čas), protože bych je velmi nerada zapomněla. Zároveň se o ně ráda dělím s ostatními, abych ukázala, že hitchhiking je o něčem víc, než dostat se bez velkých výdajů z bodu A do bodu B. Že jde zkrátka o jakýsi způsob, jak se teď s oblibou říká, výstupu z komfortní zóny, což přináší plno neočekávaných zážitků, které si sám zkrátka nenaplánuješ. Nakonec není větší radost, než když mé cesty někoho inspirují vytáhnout paty z domu a za pár korun projet Evropu. A přesně proto si myslím, že má smysl své zážitky sdílet!

Mimo mé zážitky, (které teď sdílím spíše formou videí na YouTube, než-li v textové formě) zde můžeš najít i tipy, týkající se především stopování (ale třeba i nocování na cestách apod.).

Aktuální sny a cíle

Když jsem v létě 2015 začínala se stopováním, byla jsem student na plný úvazek – rozměj, plno času, málo peněz (proto jsem taky začala s tím stopem žejo). Teď jsem mezi školou, prací a snahou o podnikání, které by mě uživilo. To vesměs znamená málo času a pořád stejně peněz. Na rozdíl od původního bezstarostného studentského cestování, se teď pokouším skloubit svůj „dospělý“ život s životem nespoutaného cestovatele – aneb Malgi na cestě za digitálním nomádstvím a finanční svobodou. Povede se mi to?

Co používám?

Kabinové zavazadlo: CabinZero Classic 36l