Tento den měl být celý oddychový. Opět jsme si dlouze pospali. Naším prvním bodem programu měla být návštěva Bogeyho práce/školy – Siemensu. Dopoledne jsme však měli volné, tak jsme se rozhodli pro menší procházku. Ani ne pár kroků od vchodu jsme narazili na

dva sympaťáky z Kalifornie – Dallena a Brendona. Byli to nějací šiřitelé víry či co (ale tož nevypadali jak svědci Jehovovi od nás :D), tak jsme se s nimi dali do řeči. Hlavně se s námi ani nebavili o víře, ale spíš o nás, naší cestě, jejich pobytu, alkoholu a vlastně všem možném. Dokonce nám pochválili naši angličtinu a ptali se, kde jsme se ji učili. Prostě Amíci nám pochválili angličtinu! Ego++ (pro neajťáky – ego mi trošičku stouplo). Nakonec jsme je učili i nějaké české fráze a vyslovovat zákeřnou hlásku „ř“. Moc času už nám nezbývalo, tak jsme si vyměnili kontakty, rozloučili se a vyrazili do Siemensu.

Dallen a Brendon

Tam nás už opět čekal Bogey s profesionálním výkladem. Nejdříve jsme tedy museli projít přes vrátnici, kde jsme předkládali pasy a dostali VIP visačky se jménem a pak už Bogey spustil 😀 Ukázal nám celou školu (za chodu) a hlavně tedy projekt na kterém nedávno dělali – 3D tiskárnu. Celkově jsem neskutečně ráda, že nám Bogey tuto prohlídku umožnil. To jsou zkrátka místa, která jako běžní turisté, co zajedou na výlet s cestovkou (nebo bez), neuvidíte. Vždycky je lepší, když vám někdo ta zajímavá místa ukáže, a teď nemám na mysli zrovna památky a turisticky známé záležitosti, které každý zná, ale spíše věci ze života. Jako pěkné místo, kam si sednout s flaškou vína nebo kam se jít v horku schladit. A to byl právě další bod programu – pláž.

Než jsme se tam vydali, stavili jsme se ještě u Zdeny, který nám ukázal fotky z jeho výletu do Amsterdamu. Spolu s nimi nám dal plno tipů, co navštívit, ale vesměs se jednalo převážně jen o místa, kde se najíst.

Později odpoledne jsme se tedy dostali na onu pláž. Lehce jsme se zchladili a po zbytek času hráli Kubb – hra založená na shazování špalíčků. Přidal se k nám i Slovák – Martin, a tak jsme s bratrem hráli spolu proti třem chalanům. Vítězný hod měl nakonec Zdena, který jim celou dobu hru spíš kazil a tak jsme z něj měli všichni radost.

Cestou domů jsme po telefonu vedli dlouhý rozhovor s Vášou (kamarádem, u kterého jsme se plánovali stavit v Anglii) o tom, že už se v Anglii stavit neplánujem. Moc nás mrzelo, že jsme museli změnit plány – mě obzvlášť, protože na rozdíl od bratra jsem měla v plánu prázdniny celé procestovat a tedy jsem ani neměla být v ČR v době, kdy Váša přijede domů. Šetrně jsme mu to tedy oznámili, pokecali o životě a hezky se rozloučili.

O večeři se nám opět hezky postaral Bogey 🙂 Bavili jsme se o mých dalších cestovatelských plánech, o tom, že chci stopovat směr Slovinsko, ale vlastně nemám ani tak s kým. Bogey zase hovořil o tom, jak by si chtěl stopování vyzkoušet, takže nakonec bylo ujednáno a já měla parťáka na můj další trip.

V nočních hodinách nám ještě přišli dělat společnost Bogeyho kamarádi. No ve výsledku jsem vůbec nic nenaspala (na to, že bylo v plánu vyrazit stopovat v 5 ráno). Každopádně naši zastávku v Berlíně můžu zhodnotit jako velmi povedenou a Bogeymu a Zdenovi poděkovat za jejich hostování 😛