Poté co jsme v rámci Eurotripu s bráchou objevili tu nezměrnou svobodu a volnost při cestování stopem, rozhodli jsme se, že chceme objevovat dál. A chtěli jsme na sever! Co nejdřív. Potřebovali jsme jen čas (hodně času). Pro studentíky, jako jsme my dva, to však znamenalo nejdříve za rok – o prázdninách. Takže nám během školního období nezbývalo nic jiného, než se těšit a plánovat. Ha!

A plánovalo se jedna radost! Měli jsme kupu nápadů, kam všude se podívat. Úplně nejvíc jsme chtěli vidět Trolltungu. A chtěli jsme hodně fotit, točit a zaznamenávat – zkrátka sdílet se světem, jak úžasné je si vyrazit jen s pár eurama v kapse a s průměrným studentským obnosem na účtu. A tento nápad se zalíbil i jiným a tak nám byla eshopem kamerov.cz poskytnuta kamerka Niceboy! Hustý no ne?

Technické problémy před cestou

Rok odsýpal klasicky pomalu, ale když už se naše cesta blížila, začalo se příliš věcí komplikovat. Takže hlavně: technické problémy. Celou dobu jsem si tak v duchu vesele myslila, jak neskutečně blbý by bylo, kdyby se mi nějakým způsobem rozbil mobil. Chápej. To je foťák na dokumentování všeho úžasnýho, internet na hledání střechy nad hlavou, zjišťování informací, psaní domů rodičům! Nebo offline mapy, které mě milionkrát vytáhly ze štychu. Asi jak to čtete, už chápete, co se stalo. A to dokonce tak, že týden před odjezdem. Mému miláčkovi (ano, tak jsem opravdu říkala svému mobilu) křapl a vytekl displej – byl nepoužitelný.

Ona to samozřejmě není žádná životní tragédie. Udělalo mi to docela čáru přes rozpočet, ale objevila a objednala jsem si docela šikovnýho smarphona s příjemným poměrem ceny a výkonnosti (miláček mu už ale neříkám).

Niceboy VEGA 4K podporuje maximálně 32GB karty

Co dál? Cesta se blíží a já testuji tu skvělou kamerku, kterou mi kamerov.cz právě zaslali. A při tom testování přijdu na další nemilou věc. Videa se neukládají správně! Nebudu zabíhat do hlubších technických detailů. Ve výsledku šlo o to, že kamera podporuje maximálně 32GB paměťové karty, což vás po koupi dvou nových 64GB karet pouze a jen pro účel cesty příliš nepotěší. A pokud si myslíte, že vám vrátí peníze, protože jste debil a nezjistili jste si, jaké karty kamera podporuje, tak nevrátí – i když je hodně ukecáváte.

Dobrý. Takže jsme si pořídili další dvě 32GB karty. Peníze jsme začali rozhazovat, aniž by náš trip vůbec začal a náš cestovní účet začal plakat. Ať žije low-costové cestování!

Na druhou stranu, je třeba to brát s nadhledem a tak jsme i učinili. Vtipné je, jak je člověk hned v p*deli, když ho zradí technika. Samozřejmě jsme mohli vyjet i bez mobilu i bez kamery a věřte, že kdybychom měli ještě o trošičku nižší částku na účtu, tak to uděláme. Nakonec jsme ale situaci naštěstí vyřešili a tak se mohlo vyjet se vší parádou!